PERDE TEMİZLİĞİ

JALUZİ, STOR PERDE TEMİZLİK VE TAMİRİ

Özellikle tozlu şehirlerde ve mekanlarda, rutin temizliği yapılmazsa, ileriki aşamalarda temizliği çok daha zor hatta imkansız olur.

Jaluzi Temizliği Hava kirliliğinin yoğun yaşanması ve hala bazı iş yerlerinde çok sigara içilmesi nedeniyle 6 ayda 1 kez yapılması gerekli bir hizmettir.

Jaluzileriniz bir günde temizlenir...

Mevcut jaluzileriniz tek tek numaralandırılır ve numara sırasına göre sökülen jaluzilerin temizliği yapıldıkdan sonra numara sırasına göre yerine monte edilir

 JALUZİ TAMİRİ VE BAKIMI

Yıpranan ve arızalanan jaluzilerinizin tamiride firmamız tarafında yapılmaktadır. Mevcut jaluzilerinizin hem ömrü uzar, hem de misafirleriniz ve sizin içinde tertemiz ortamlar sağlanmış olur.

 PERDE TEMİZLİĞİ

 STOR PERDE (kumaş) TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİLER

Stor perdeler kumaş perde olmasına karşın makinede yıkanmaz. Genellikle küçük lekelerde ıslak mendil yardımıyla temizlenebilir. Zor lekelerde ise düz bir zeminde köpüklü singer kullanılabilinir. Stor perdelerin temizliği için ilk önereceğimiz perdenin yerinde elektrik süpürgesinin fırçalı ucuyla tozunu almaktır. Stor perdeler aprelenmiş kumaşlardan hazırlandığı için yıkamayı fazla önermiyoruz. Fakat %100 polyester kumaşlar için yıkama uygun olabilir. Perdecinize danışarak kumaş hakkındaki bilgiyi almalısınız. Düzgün ve sert bir zemine perdeyi yayarak köpüklü süngerle temizleyebilirsiniz.

 PVC (plastik) DİKEY PERDE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Pvc dikey perdeler temizliği kolaydır. Yerinen çıkartmadan nemli bir bez yardımıyla temizlenebilinir. PVC Dikey perde bantları su ve deterjandan etkilenmezler. Bantları perde üzerinde detarjanlı bezle silebilirsiniz. Daha detaylı temizlik için bantları taşıyıcı raydan çıkararak yıkama yapabilirsiniz

 KUMAŞ DİKEY PERDE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Kumaş dikey perdeler temizliği zor olan perdelerdir. Stor perde temizliğinin aynısı yapılabilinir. Üzerinde ıslak mendil yardımıyla leke çıkartılabilir.

 AHŞAP JALUZİ PERDE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Ahşap jaluzi perdeler toza karşı hassastır.Islak bez yardımıyla silinebilinir. Ahşap perdeleri belli zaman aralıklarında kaz tüyü ya da fiber toz alıcılarla tozu alınarak temizlenebilir. Yağ veya sigara isi olmuş ahşap jaluzi ve storları nemli bezle de silebilirsiniz.

 AHŞAP STOR PERDE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Ahşap stor perdeler kolay kir tutmama özelliğine sahip olup ıslak nemli bir bez yardımıyla temizlenebilinir. . Ahşap perdeleri belli zaman aralıklarında kaz tüyü ya da fiber toz alıcılarla tozunu alarak temizleyebilirsiniz. Yağ veya sigara isi olmuş ahşap jaluzi ve storları nemli bezle de silebilirsiniz.

METAL (micro) JALUZİ PERDE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Metal jaluziler çift taraflı yöne dönme özelliğine sahip olup kapalı konumda iken ıslak bir bez yardımıyla temizlenebilinir. Plastik veya alüminyum jaluzilerinizin şeritlerini kapayıp toz alıcı tüylerle temizliğini yapabilirsiniz. Diğer bir temizleme şekli olarak metal jaluzileri düzgün bir zemine yayarak sabunlu su püskürterek yıkayabilirsiniz. Perde bantları alüminyum veya plastik olduğu için paslanmaz fakat jaluzinin alt ve üst kasasını yıkama işleminden sonra kurulayınız.Yıkama sırasında detarjan kullandıysanız perdeyi yerine asarak bantları açık şekilde kurumaya bırakınız.Aksi taktirde birbirine yapışan bantları ayırma esnasında bant üzerindeki boyalarda bozulma olabilir

SUNSCREEN (stor perde) TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Stor perdelerle aynı özelliğe sahip olan bu perdeler Kumaş yapısı cam elyafı olan screen stor, yıkama için uygun bir perdedir.Perdeyi mekanizmasından ayırarak düz bir zeminde fırçalayarak yıkayabilirsiniz.

 KUMAŞ PERDE VE TÜL PERDE TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Evlerimizin vazgeçilmezi olan tül perdelerin temizliği kullanılan tüle göre değişebilir. Kumaş ve tül perdeleriniz sadece kuru temizleme özelliğine uygun olabilir. Viskon, şönil, ipek ve tafta gibi kumaşlar sadece kuru temizleme yapılabilirler. Konusunda uzman temizleme firmalarından hizmet alabilirsiniz. Yıkamaya uygun tüllerinizi 40 derece sıcaklığında çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

 KATLAMALI PERDE (çubuklu-balon) TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ

Katlamalı perdeler içindeki buçukları ve laması çıkartıldıktan sonra üst mekanizmasından (cırt) çıkartılarak makinede yıkanabilinir. Katlamalı perdeler tül yada kumaştan dikilmiş olabilirler. Kumaşın cinsine göre yıkama veya temizleme yapılmalıdır. Mekanizma üzerindeki perdenin çıkarılıp takılmasında perdecinizden yardım alabilirsiniz. Yıkamaya uygun katlamalı kumaşlarınızı 30 derecede çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.
RESİM GALERİSİ